Zaczynamy

Zimna Wojna to gra, w którą wciągnął mnie mój przyjaciel i zrobił to dość skutecznie. Od jakiegoś czasu grywam niemal codziennie, próbuję odkrywać nowe strategie, sprawdzać dotychczasowe. Noszę się też z zamiarem rozpoczęcia blogowania na ten temat.

W Polsce gra ukazała się nakładem Wydawnictwa Bard. Traf chciał, że dziś akurat dowiedziałem się o planowanym wydaniu III Edycji:

http://wydawnictwo.bard.pl/zimna-wojna-iii-edycja-zmiany-premiera-oraz-mistrzostwa-polski/

Pomyślałem więc, że jest to idealny moment do rozpoczęcia bloga.

Kilka uwag technicznych. Blog nie będzie szczegółowo opisywał zasad gry, bo nie jest na to miejscem. Chciałem raczej się skupić na strategiczno-taktycznych aspektach, opisywać moje doświadczenia z grą, w tym rozstrzygnięcia spornych sytuacji. Po angielsku istnieje tego typu blog pod adresem http://twilightstrategy.com i przyznam, że bardzo mi się on podoba. Nie chcę jednak go kopiować. Częściowo skupię się na innych aspektach, a poza tym z niektórymi analizami Autora tamtego bloga (skądinąd wyśmienitego gracza) nie do końca się zgadzam. Zakładam w każdym razie, że jeśli komuś spodoba się gra, to szczegółowe zasady sobie gdzieś znajdzie. Najlepiej we własnym egzemplarzu, kupionym bezpośrednio u Wydawcy − i wcale się nie obrażę, jeśli w uwagach do zamówienia napiszą Państwo, że zachęcił Państwa do zakupu niniejszy blog ;-) Nie, nie mają żadnego zautomatyzowanego programu rekomendacji, przynajmniej na razie.

Na trzecią edycję ostrzę sobie zęby, ale póki co gram w edycję II Deluxe w wersji polskiej. O ile nie napiszę inaczej, wszystkie uwagi dotyczą właśnie tej wersji (w tym wszystkie uwagi na temat np. błędnego czy nieścisłego tłumaczenia treści kart).

Blog będzie prowadzony w języku polskim i angielskim, jednak nie będą to wersje „jeden do jednego”. Podstawowa będzie w założeniu wersja polskojęzyczna. Wersja angielska stanowi dodatek, którego głównym celem jest umożliwienie dyskusji z graczami z całego świata.

Na zakończenie drobna, ale ważna uwaga dotycząca praw autorskich. Teksty z tego bloga stanowią własność ich autora lub autorów. Mogą być kopiowane gdziekolwiek pod warunkiem podania autora i źródła. Grafiki, o ile nie zaznaczono inaczej, pochodzą albo bezpośrednio od silnika WordPress, albo, jeśli są to grafiki dotyczące bezpośrednio gry, są własnością Wydawnictwa GMT, Wydawnictwa Bard lub obu. Nie mogą one być rozpowszechniane.

Co nie oznacza, że nie można na nich zawiesić oka, np. na zapowiedzi III edycji:

Życzę miłej lektury!

Jeśli uważasz treści na tym blogu za wartościowe, wyślij donację na adres bitcoin: 1LTicKy5ww4tAQwLqRDHxbpKHBQ9QvcK72
If you consider this blog's content valuable, please send some Bitcoins to: 1LTicKy5ww4tAQwLqRDHxbpKHBQ9QvcK72

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.